Kościół Dobrego Pasterza w Węgorzewie

Ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu może być zwiedzanie kościołów. Nie od dziś wiadomo, że kościoły są reliktami przeszłości i to w ich murach zachowały się prawdziwe skarby dawnych epok. Więc czemu by nie poświęcić się im całkowicie? Wystarczy wybrać interesujący nas obszar na mapie i wyszukać wszystkie znajdujące się na danym terenie kościoły. Dzięki temu uzyskamy listę budowli, które koniecznie powinniśmy zwiedzić, będąc na wakacjach. Nie ma chyba nic prostszego, prawda? Jeśli wybieramy się na Mazury, uda nam się w niewielkiej odległości od siebie odnaleźć wiele budowli, które warto odwiedzić. Ich duża liczba spowodowana jest występowaniem na jednym terenie wielu odmian chrześcijaństwa, mamy tutaj na myśli katolicyzm, prawosławie oraz wszelkiego rodzaju wierzenia protestanckie, które poprzez ludność niemiecką rozprzestrzeniły się na tych terenach.

Jeśli poszukujemy budynków, które pochodzą z dwudziestego wieku, powinien nas zainteresować kościół Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Znajduje się on w małym miasteczku na Pojezierzu Mazurskim zewsząd otoczonym lasami oraz jeziorami. Świątynia ta powstawała w latach tysiąc dziewięćset dwanaście oraz tysiąc dziewięćset trzynaście na zlecenie społeczności katolickiej, która nie posiadała żadnej budowli sakralnej na tym terenie. Budynek utrzymany został w królującym wtedy stylu modernistycznym, a kształtem przypomina piętrowy budynek o unikalnym wyglądzie. Niestety dopiero dziewięć lat po poświęceniu kościoła, doczekał się on swojego proboszcza. Wcześniej msze odprawiał w nim kapelan wojskowy, ze stacjonującej niedaleko dywizji. Dopiero w roku tysiąc dziewięćset dwudziestym dziewiątym utworzona została przy kościele parafia, która działała do końca drugiej wojny światowej. Później jej siedzibę przeniesiono do większej budowli, którą katolicy otrzymali od ewangelików. Na szczęście po wielu latach spoczynku, ponownie utworzono przy nim parafię pod wezwaniem Dobrego Pasterza, która działa do dziś. Jeśli choć trochę interesuje nas sztuka dwudziestowieczna, powinniśmy zainteresować się zwiedzeniem tego budynku.

Węgorzewo na noclegi zaprasza oferując turystom doskonale przygotowaną bazę. Przyjezdni mogą wynająć tu miejsce w jednym z licznych hoteli, hosteli, pensjonatów czy też u właścicieli kwater prywatnych. Węgorzewo posiada również dobrze przygotowaną infrastrukturę gastronomiczną. Naprawdę warto tu przyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>