Leczniczy i atrakcyjny Iwonicz-Zdrój

Iwonicz–Zdrój to miasto usytuowane w powiecie krośnieńskim w województwie podkarpackim. Dzięki odpowiedniemu położeniu geograficznemu w Beskidzie Niskim w dolinie Iwonickiego Potoku oraz otoczeniu lasu bukowo-jodłowego i kilku innych ważnych elementów miasto stało się miejscem leczniczym. Działające w nim uzdrowisko jest jednym z najstarszych w Polsce. Posiadające ponad czterechsetletnią tradycję centrum uzdrowiskowe zajmuje się chorobami: układu górnych i dolnych dróg oddechowych, układu nerwowego, chorób reumatologicznych, osteoporozy, układu trawienia oraz ortopedyczno–urazowych. Popularnością cieszą się również turnusy odchudzające oraz pobyty w SPA.

Uzdrowisko to kilka budynków, w których skład wchodzą sanatoria, pijalnia wód mineralnych oraz zabytkowy budynek administracyjny Stary Pałac. Wody, które można pobierać w pijalni mają bezpośredni wpływ na stan zdrowia człowieka. Określone źródła działają na układ moczowy, drogi oddechowe czy śluzówkę układu pokarmowego. Pobyt w tym miejscu nie musi wiązać się z byciem kuracjuszem, można do Iwonicza przyjechać na własną rękę. Okoliczności przyrody sprzyjają długim spacerom, przejażdżkom rowerowym czy wędrówkom po lesie. Wszystkie te czynności będą odbywały się w doskonałych warunkach mikroklimatycznych, więc można powiedzieć, że od samego pobytu tam człowiek stanie się zdrowszy. Nie trzeba samemu wytyczać sobie szlaków, większość dróg została dokładnie opisana i oznaczona. Trasy można znaleźć na portalu miasta, a także w przewodnikach turystycznych. Mają one zróżnicowane długości, a także trudności przejścia i przejazdu. Większość z nich prowadzi po drogach asfaltowych, więc spokojnie można wybrać się na wycieczkę całą rodziną.

W mieście odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Nie są to może znane na całą Polskę festiwale, ale potrafią przyciągnąć uwagę. Wydarzenia muzyczne mają miejsce w zabytkowym budynku amfiteatru, natomiast w kościele jest Festiwal Muzyki Organowej, w bibliotece odbywają się liczne wystawy malarskie i zdjęciowe, a w plenerze Ultra Trial.

Baza noclegowa miasta [jest tu: ] obfituje w prywatne kwatery. Do dyspozycji odwiedzających są miejsca w sanatoriach, gospodarstwach agroturystycznych, schroniskach czy w najwygodniejszych hotelach (trzy- i dwugwiazdkowych). Wiele informacji, a przede wszystkim dane kontaktowe znaleźć można na stronach internetowych. Wystarczy tylko wpisać słowa: noclegi Iwonicz–Zdrój i przejrzeć pojawiające się pozycje. Niewątpliwie warto do tego miejsca przyjechać na dłużej, przede wszystkim gdy cierpi się na jakąś chorobę, którą tutejszy mikroklimat może pomóc leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>