Pieniny – góry, w których można się zakochać

Pieniny to bardzo popularne pasmo górskie. Należy ono do łańcucha Karpat [więcej na Wikipedii]. Zlokalizowane w południowym regionie Polski oraz częściowo na terenie Słowacji. Ten masyw górski jest bardzo często odwiedzany przez miłośników wędrówek. Przyjeżdżając tutaj, warto zaopatrzyć się w wygodne buty i ciepłą kurtkę.

Pieniny dzielą się na trzy części, które zostały wyznaczone przez przełom Dunajca oraz przełom Białki. Jest to jedno z najmniejszych pasm górskich w Polsce, jednak mimo to znajdziemy tutaj wiele ciekawych tras turystycznych oraz moc atrakcji. Ogromnym ułatwieniem dla przyjeżdżających tutaj turystów okazała się istniejąca baza noclegowa [widoczna pod hasłem: góry dostępne noclegi], w której znajdziemy swoiste zestawienie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj pensjonatów, schronisk, domków gościnnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Pozwala to na wybranie miejsca, które spełnia nasze oczekiwana zarówno pod względem ekonomicznym jak i komfortowym.

W celu ochrony występującej tutaj przyrody stworzono na tym obszarze Pieniński Park Narodowy, w którym możemy odnaleźć wyjątkowe i rzadkie gatunki zwierząt, roślin oraz zobaczyć niezwykłe formy skalne. Bardzo często odwiedzanym miejscem jest Rezerwat Homole. Jego powierzchnia wynosi około sześćdziesiąt hektarów. Znajdziemy tam uroczy potok o nazwie Kamionka oraz niesamowity wąwóz z rzeźbionymi przez naturę skałami. Przez tę dolinę przechodzi szlak turystyczny o nazwie,,Jaworek”. Bardzo ciekawym miejscem jest także Rezerwat Wysokie Skały, w którym możemy zobaczyć piękne zbocza górskie porośnięte drzewami.

Niesamowitym obiektem, bardzo często odwiedzanym przez turystów jest Zamek Dunajec. Został on wzniesiony już w czternastym wieku. Po jego terenie można poruszać się z przewodnikiem, który w profesjonalny sposób przedstawi historię tego miejsca oraz krążące legendy. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem są ruiny Zamku w Czorsztynie, z których możemy podziwiać niesamowite widoki Jeziora Sromowieckiego i Czorsztyńskiego. Obiekt ten znajduje się na skalistym wzniesieniu, co nadaje mu ogromnej unikatowości. Można go zwiedzać samodzielnie lub z działającymi tutaj przewodnikami. Pieniny to idealne miejsce na letni wypoczynek. Niesamowite widoki, ciekawe szlaki turystyczne oraz piękne zabytki pozwolą nam poznać ten cudowny region Polski i rozkoszować się nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>