Plaże i parki wodne w Darłowie

Co roku wielu turystów wybiera się nad Bałtyk, aby tam spędzić udane wakacje nad polskim morzem. Na wybrzeżu znajduje się wiele miejscowości przygotowanych na przyjęcie tłumu gości przybywających w sezonie. W zachodniej części Pomorza, przy ujściu rzeki Wieprzy leży sympatyczna miejscowość Darłowo, w której wczasowicze znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji, związanych głównie z wodą.

Na gości czekają przede wszystkim niezwykle kuszące plaże po obu stronach delty. Na odcinku wschodnim wybudowano falochrony skalne, aby chronić piasek przed wypłukaniem. Doprowadziło to do powstania grupki płytkich zatoczek z nagrzaną słońcem, spokojną wodą. Te laguny szczególnym powodzeniem cieszą się wśród rodzin z dziećmi, które pozwalają maluchom bezpiecznie pluskać się w wodzie. Znajduje się tu także boisko do siatkówki plażowej oraz kilka dmuchanych zjeżdżalni. Plaża zachodnia, otwarta na morze jest niezwykle szeroka, a jej główną atrakcję stanowią zabawy na wodzie takie jak kitesurfing czy przejażdżki na bananie. Można tu bez problemu wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych.

Dla osób, które wolą relaks w basenach otwarto w kurorcie dwa aquaparki. Jeden z nich znajduje się przy hotelu Jan i czynny jest przez cały rok. Dla gości udostępniono tu cały kompleks basenów w tym jeden akwen z wodą morską. Skorzystać można tutaj także z jacuzzi, zjeżdżalni, gabinetu spa, sauny, kręgielni i restauracji. Oprócz typowych wejściówek na godziny, można wykupić dniówki oraz bilety rodzinne i grupowe.

Aquapark Balticlandia znajduje się przy ośrodku wypoczynkowym Jantar. Szczyci się wielkim basenem na którym wydzielono dwa tory do pływania. Znajdują się tu trzy barwne zjeżdżalnie, w tym najdłuższa Anakonda, która pozwala na 40-metrowy zjazd do wody. Sporą atrakcją są też bicze wodne oraz dwa spore jacuzzi. Po pływaniu goście mogą napić się czegoś chłodnego w barze plażowym lub popatrzeć na morze z tarasu widokowego. W ośrodku organizuje się także kursy pływackie oraz zajęcia z aerobiku wodnego. Przyjezdnych, którym udało się zabukować noclegi w tutejszych obiektach, Darłowo zaprasza do wypoczynku nad wodą. Wczasowicze mogą pluskać się zarówno w zacisznych lagunach, jak i uprawiać sporty wodne na morzu. Do ich dyspozycji pozostają także dwa świetnie wyposażone aquaparki pełne atrakcji dla całej rodziny.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>