Pogorzelica urokiem zachwyca

Pogorzelica (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogorzelica) to maleńka pod względem liczby mieszkańców wioska położona w województwie zachodniopomorskim. W 2013 roku liczyła niewiele ponad 140 osób, które na stałe są tutaj zameldowane. Mimo to, Pogorzelica przez wielu turystów jest uważana za najpiękniejszą miejscowość letniskową na polskim wybrzeżu. Często goście, którzy ją odwiedzili snują porównanie z tropikalnymi krajami europejskimi.

Niebywałym i największym atutem Pogorzelicy jest bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego i niespotykanie szerokiej, piaszczystej plaży. Dzięki temu nie panuje na niej problem zatłoczenia, co jest często spotykane na polskim wybrzeżu. Do samego morza, z centrum wioski prowadzą aż cztery drogi, z których jedna jest bardzo bogata w restauracje, smażalnie ryb, sklepy z pamiątkami i noclegami (). Pogorzelica to raj dla wszystkich miłośników plażowania. Relaks w promieniach słońca wśród drzew i szumu morskich fal skradły serce nie jednego Polaka.

Sama wioska jak i jej najbliższe okolice obfitują w liczne atrakcje, które ucieszą zarówno małych jak i dużych. Sprzyja ona wycieczkom rowerowym jak i wyciszającym spacerom. Z pewnością idealnie sprawdzi się do tego wycieczka wzdłuż brzegu Jeziora Konarzewo, które często nazywane jest także Bagnem Pogorzelickim. A wszystko przez to, że zbiornik stopniowo zarasta. Wpływa to pozytywnie na występowanie i rozwijanie się licznych gatunków ptactwa wodno – błotnego. Cały obszar znajduje się w jednym z pobliskich parków krajobrazowych. Bardzo atrakcyjnym i spokojnym miejscem jest oddalony o kilka minut spaceru Park Przyjaciół Pustkowia, który zlokalizowany jest tuz przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei. To przepiękny, kolorowy, zadbany ogród z pachnącymi kwiatami i perfekcyjnie przystrzyżonymi krzewami. Jednak największym atutem tego parku jest położenie tuż nad brzegiem morza, co gwarantuje nie tylko widok na Bałtyk, ale także słychać stąd szum fal.

Około sześć kilometrów od centrum Pogorzelicy znajduje się jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem, czyli Rewal. Jedną z wielu atrakcji jest chociażby niezwykła Bajkowa Chata, która jest magicznym przejściem do świata bajek, magii, czarów, ale i też strachu. W lesie można spotkać przesympatyczne rodzeństwo, czyli Jasia i Małgosię, a po kilku minutach spaceru spoglądają na turystów oczy Hrabiego Draculi. To niecodzienna atrakcja, która z pewnością przyniesie wiele rozrywki i uśmiechu dla całej rodziny.

Pogorzelica cieszy się coraz większą popularnością. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana i urozmaicona. Ośrodki wypoczynkowe położone są tuż nad samym wybrzeżem, gwarantują one widok na wschód i zachód słońca z okna, a także możliwość słuchania szumu fal nocą, gdy miejscowość się wycisza. Jednak w niektórych miejscach dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa. W bazie noclegowej znajdziemy przytulne domki letniskowe oraz luksusowe hotele z parkiem wodnym.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>