Szlaki turystyczne na terenie Czarnej Góry

Dużym zainteresowaniem ze strony turystów cieszą się obecnie szlaki turystyczne, którymi można sobie pospacerować, a przy okazji zadbać o dużą dawkę atrakcji turystycznych związanymi z różnymi dziedzinami życia. Podróżowanie takimi szlakami to także okazja do zadbania o własne zdrowie oraz kondycję fizyczną, dlatego noclegi w Czarnej Górze (meteor-turystyka.pl) polecane są osobom propagującym aktywny tryb życia.

Takich osób jest na całym świecie wiele, dlatego chętnie odwiedzają one znajdujące się na terenie Czarnej Góry szlaki turystyczne. Wśród nich godne wyróżnienia są dwa. Pierwszy z nich oznaczony jest kolorem czerwonym. Zaczyna się on w regionie Bryjowego Potoku, a zainteresowane osoby mogą liczyć w tym miejscu na naprawdę ciekawe widoki, które są piękne. Na terenie tego szlaku znajduje się zabytkowy zamek, który warto zwiedzić. Szlak przecina rzekę Dunajec (wikipedia.org), gdzie można skutecznie wypocząć na świeżym powietrzu. Można się tam też zdecydować na spływ kajakowy, a więc na niesamowitą atrakcję wodną dla całej rodziny. Idąc dalej dochodzi się do przełęczy Trzy Kopce położonej w Pieninach (sgfp.com.pl). Mija się także Bukowinę Tatrzańską, Gliczarów Górny oraz Poronin. Jak widać wyraźnie ten szlak jest dość wymagający. Do dyspozycji turystów oddany został również szlak niebieski. Nie jest on tak trudny technicznie jak jego czerwony odpowiednik. Na tę wycieczkę można z powodzeniem zabrać nawet dzieci, które powinny sobie poradzić z pokonaniem całej trasy i przy tym przyjemnie spędzić wolny czas z rodzicami. Szlak niebieski to przede wszystkim możliwość obcowania z Pawlikowym Wierchem, ale też Grocholowym Potokiem. Można na jego trasie zwiedzić również zabytkowy zamek Dunajec. Na uwagę zasługuje również drewniany kościółek.

Szlaki turystyczne na terenie Czarnej Góry są doskonale przystosowane do pokonywania oraz zwiedzania na ich trasie ciekawych zabytków architektonicznych, sakralnych oraz przyrodniczych. Warto zdecydować się na takie wycieczki, aby zadbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną, ale też o poszerzenie swojej wiedzy o ciekawych miejscach w tym regionie turystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>