Tajemnicze miejsca w Beskidach

Pasmo Beskidów podzielone jest na kilka regionów. Główne pasma to Beskid Zachodni, Beskid Środkowy oraz Beskid Wschodni. Te z kolei rozdrobnione są na mniejsze krainy, bardzo zróżnicowane, czy to pod względem klimatycznym czy pod względem flory i fauny występującej w konkretnym regionie. Na szczególną uwagę zasługuje Beskid Żywiecki, który jest drugim co do wysokości pasmem górskim po Tatrach. To właśnie tu przebiega Wielki Europejski Dział Wodny, który oddziela zlewiska Morza Bałtyckiego na północy i Morza Czarnego na południu. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt górski całych Beskidów, czyli Babia Góra inaczej zwana Diablakiem.

Masyw Babiej Góry sięga 1 725 m n.p.m. Związana jest z nim pewna legenda, która głosi, że na szczycie czarownice urządzały sobie sabaty. Na górę można wybrać się kilkoma szlakami, co dla aktywnych będzie miłym urozmaiceniem. Wszystkie trasy wychodzą z pobliskich miejscowości, w których baza noclegowa [informacje Meteor] jest dostępna dla wszystkich turystów. Beskidy zadbają o każdego gościa, oferując pokój w pensjonacie czy apartament w hotelu SPA.

Jeżeli ktoś zechce zobaczyć Babią Górę oraz faunę i florę Babiogórskiego Parku Narodowego to najciekawszym szlakiem będzie Przełęcz Jałowiecka – Markowe Szczawiny – Babia Góra, który swoim urokiem zaczaruje każdego. Wycieczka jest jednak dobra na ładną pogodę. Jeśli natomiast jest pochmurno, możemy odwiedzić okoliczne miasteczka. Żywiec, Sucha Beskidzka, Wisła. Tam, nawet mimo brzydkiej pogody nie będziemy się nudzić. W Żywcu bowiem możemy udać się do Zamku Habsburgów, w którym obecnie znajduje się muzeum, warto również przespacerować się po jednym z najpiękniejszych zamkowych parków, jakie są dostępne dla turystów w okolicy.

Beskid Żywiecki oferuje swoim turystom poza bazą noclegową moc atrakcji. Warto sobie zaplanować pełne dwa tygodnie pobytu tutaj, ponieważ ani jeden dzień nie będzie stratą czasu, a dla tych co lubią aktywny wypoczynek będzie to czas spędzony dokładnie tak, jak lubią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>