Trzęsacz – urocze miejsce nad Bałtykiem

Do najpiękniejszych nadmorskich miejscowości z pewnością możemy zaliczyć Trzęsacz. Wieś ta została założona w XIV wieku naszej ery. Zlokalizowana jest na terenie województwa zachodniopomorskiego w powiecie gryfickim, nieopodal pięknego Pobrzeża Szczecińskiego. Według danych demograficznym pochodzących z 31 grudnia 2009 roku, na terenie tej miejscowości zamieszkuje 113 mieszkańców. W okresie letnim ulice Trzęsacza zaludniają się i stają się kolorowe, a to wszystko za sprawą przyjeżdżających tutaj turystów. Wychodząc naprzeciwko wczasowiczom, Urząd Gminy stworzył witrynę internetową, na której możemy znaleźć przewodnik turystyczny.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze noclegowej, turyści z łatwością mogą odnaleźć idealne dla siebie miejsce do wypoczynku. Na terenie Trzęsacza obecne jest letnie kąpielisko, który funkcjonuje w okresie pomiędzy dwudziestym dziewiątym czerwca a trzydziestym pierwszym sierpnia. W czasie funkcjonowania tego miejsca wypoczynkowego, plaża oraz kąpielisko są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników wodnych, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich wczasowiczów. Kąpielisko to rozciąga się na długości dwustu metrów linii brzegowej. Wokół jego terenu znajduje się piękna, piaszczysta, a przede wszystkim czysta i zadbana plaża. Na jej teren przyjeżdża wielu turystów oraz mieszkańców, którzy pragną zażyć kąpieli słonecznej.

Miejscem bardzo często odwiedzanym przez letników jest Multimedialne Muzeum ,,Na Klifie”. Zostało ono otworzone w maju 2014 roku. Muzeum to posiada unikalne zbiory. Niczym nie przypomina ono starych, zakurzonych muzeów, w których eksponaty stoją za szklanymi szybami. W obiekcie tym działają różne nowoczesne technologie, które pozwalają na przeniesienie się w czasie. Działa tutaj wiele efektów świetnych, dźwiękowych oraz graficznych, które sprawiają, że każdy kto korzysta z tego typu atrakcji może przenieść się w inny wymiar. Można obejrzeć tutaj z bliska rekonstrukcje toczących się walk z okresu średniowiecza oraz obejrzeć z bliska i zaprojektować nowy wystrój, wszystkich zabytków, które występują na terenie Trzęsacza.

1 komentarz

  1. Jak na Polskę to dość długo trwa funkcjonowanie kąpieliska w Trzęsaczu. Byliśmy tam pod koniec sierpnia i faktycznie, wszystko jeszcze hulało w najlepsze. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>