Walory przyrodnicze Krościenka nad Dunajcem

Jeśli lubicie wypoczywać na łonie natury, na pewno będziecie zadowoleni z wakacji spędzonych w Krościenku nad Dunajcem. Przede wszystkim jest to mała, niepozorna wioska, wyróżniająca się bardzo ciekawymi walorami turystycznymi, jak i również przyrodniczymi. Niezwykle mocno rozwinięta baza noclegowa () mówi sama za siebie – wioska rzeczywiście cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów przybywających z całej Polski.

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na samo położenie Krościenka. Jest to wioska, leżąca u stóp samych Pienin, co jest już dla nas ogromną wskazówką jeśli chodzi o tereny, jakie będziemy mogli faktycznie zwiedzać. Mowa tutaj o Pienińskim Parku Narodowym. Ilość szlaków w tym miejscu jest zdumiewająca. Obowiązkowym punktem dla zwiedzających południe Polski jest Zakopane, jak i również Tatry. Warto jednak poznać charakter nieco niższych, ale równie pięknych gór. Przykładem są szlaki prowadzące na Trzy Korony bądź na Sokolicę. Jeśli chcecie zaoszczędzić sił, możecie z powodzeniem wybrać się kolejką górską na Palenicę. Widoki z każdego z tych szczytów są zdumiewające i zapierają dech w piersiach. Najważniejsze jest to, że w Pieniny wybrać się można praktycznie o każdej porze roku, ponieważ zagrożenie lawinowe w zimie jest tu rzadkością.

Szukając kolejnych atrakcji przyrodniczych w Krościenku, warto skorzystać z możliwości spływu wartką rzeką, jaką jest Dunajec. Jest to niezapomniana przyjemność, z której chętnie korzystają zarówno Polacy, jak i turyści zagraniczni. Omawiając atrakcje przyrodnicze, warto wspomnieć o Rezerwacie Białej Wody, a także Wąwozie Homole. Każdy z tych obszarów wyróżnia się ciekawą formą, różnorodną roślinnością i innymi, wartymi zobaczenia walorami. Możemy spokojnie stwierdzić, że obojętnie w którym kierunku będziemy zmierzać, to zawsze spotkamy miejsca o interesujących właściwościach przyrodniczych. Im bardziej będziemy się kierować na Południe Polski, tym mamy większe szanse na spotkanie naprawdę dziewiczej natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>