Wypad w gory z dzieckiem – Krynica-Zdrój dla najmłodszych

O tym czy wypoczynek można zaliczyć do udanych, w przypadku rodzin z dziećmi, w dużej mierze decyduje postawa najmłodszych. Jeśli więc w czasie wakacji nasze pociechy będą znudzone i marudne, to cały wyjazd z pewnością nie będzie należał do udanych. Jak więc zaplanować weekendowy wypad czy dłuższy wypoczynek z maluchami? Odpowiedź jest prosta, ale bardzo często dorośli o niej zapominają. Trzeba zająć i zainteresować dzieci, aby i one czerpały radość z wyjazdu. Nic więc prostszego niż wybrać miejsce, w którym prócz głównych atrakcji znajdzie się także coś interesującego dla nich. Jeśli planujemy wypad w góry, to nie trzeba być psychologiem, aby stwierdzić, że wędrówki górskimi szlakami nie będą największą zabawą dla najmłodszych. Dlatego warto wybierać takie miejscowości, które posiadają bogatą ofertę skierowaną dla najmłodszych.

Jedną z doskonałych miejscowości, do której warto wybrać się z dziećmi jest Krynica-Zdrój. To miejscowość w Beskidzie Sądeckim, która poza wieloma atrakcjami dla dorosłych, ma wiele super atrakcji dla najmłodszych. W Krynicy znajduje się kilka placów zabaw rozsianych po całym mieście. Poza osiedlami, parki rozrywki znajdują się w popularnych miejscach, które turyści stawiają sobie za cel podróży. Dlatego każdy z rodziców może odetchnąć z ulgą po zdobyciu szczytu Jaworzyny Krynickiej, bowiem znajduje się tam miejsce, gdzie i jego dziecko może się pobawić. W Krynicy znajduje się wiele basenów, boisk sportowych oraz całoroczne lodowisko. Poza tym znajdują się tu takie atrakcje jak kolej linowo-terenowa na Górę Parkową (741 m n.p.m), Muzeum Zabawek „Bajka”, Centrum Zabaw „Mały Robinson” czy Muzeum Przyrodnczo-Łowieckie „Łuczakowka”. Przy ulicy Park Sportowy znajduje się całoroczny tor saneczkarski. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą zafundować sobie zjazd po trasie mającej 1 km długości. Najmłodsi mogą korzystać z toru w asyście dorosłych.

Organizując wyjazd z dzieckiem nie wolno zapomnieć, aby zarezerwować odpowiednie noclegi. Krynica-Zdrój oferuje doskonale rozbudowaną bazę noclegową. Znajdziemy tam pokoje i noclegi o różnym standardzie. Można więc wybrać apartament typu twin, pokój z łóżkiem piętrowym w domu wczasowym lub domek w leśnej części miasta. Można także zarezerwować tradycyjny pokój gościnny, jakich w Krynicy nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>